Evola mesterműve, A hatalom jógája, nem csupán egy újabb jóga könyv a sok közül, hanem egy átfogó és mélyreható bevezetés a tantrikus jóga világába.
A könyv eredeti szövegek alapján mutatja be a tantrizmus és a śāktizmus világát, amely már az i. e. első évezredben jelent meg, és a IV. századtól kezdve komoly hatást gyakorolt az indiai, indoárja hagyományokra. A szerző olyan irányzatokat ismertet, amelyek a világot és az életet hatalomként fogják fel, és ahol az ember nem menekül a világtól, hanem képes minden kihívást – még a “mérgeket” is – a saját szellemi fejlődésére használni.
Evola részletesen tárgyalja a tantrizmus elméletét és gyakorlatát, feltárja a jóga mélyebb, szimbolikus–metafizikai jelentéseit, és gyakorlati útmutatót kínál a jóga technikákhoz. Bevezet a spirituális testiség, az evokációk és a mantrák világába, elemzi a csakrákat és a kuṇḍalinī szerepét, valamint kitér a halál utáni állapotokra és a misztikus szerelem témájára.
A könyv Mircea Eliade A jóga című művéhez hasonlítható a magyar olvasók számára: hatalmas tudásanyagot rendez rendszerbe, és mély értelmezést kínál a tantrikus (kuṇḍalinī) jóga elméletéről, tanításairól és gyakorlatairól.
»A hatalom yogája« nem csupán elméleti, hanem gyakorlati útmutató is a jóga technikákhoz.
A magyar kiadása – Szongott Rudolf fordításában – követi az eredeti mű szellemiségét, frissíti az eredeti kiadás szanszkrit és tibeti terminológiáját, kiegészítve az idézett szanszkrit szövegek fordításával.
