Mi a guru?
Egyszer néhányan azzal fordultak hozzám, hogy csak akkor fogadnak el Tanítónak, ha meg tudom állítani a szívverésemet. Megkapták, amit akartak, de valójában nem az a kérdés, hogy az ember meg tudja-e állítani a szívét, vagy birtokában van-e bármilyen más sziddhinek, amelyet akárki elérhet.
Mi a Guru?
Szó szerinti jelentése: az, aki eloszlatja a sötétséget. Tehát a Guru az, aki megnyitja szívedet, aki megmutatja neked a fényt. A Guru maga a bölcsesség és a fény.
Hogyan lehet ráismerni egy igaz Mesterre? Igaz, hogy megállítja az ember elméjét?
Egy igaz Mesterre nem a szavai vagy a cselekedetei alapján lehet ráismerni, de az elméd valószínűleg lecsendesül a közelében. Az emberek gyakran hirdetik a Tanító jeleit és ismertetőjegyeit, de az igaz Tanítónak nincsenek ismertetőjegyei. Valamilyen módon képes csendben átadni üzenetét. Egyszer néhányan azzal fordultak hozzám, hogy csak akkor fogadnak el Tanítónak, ha meg tudom állítani a szívverésemet. Megkapták, amit akartak, de valójában nem az a kérdés, hogy az ember meg tudja-e állítani a szívét, vagy birtokában van-e bármilyen más sziddhinek, amelyet akárki elérhet.
Miért van az, hogy olyan sok a férfi mester?
Csupán egyetlen Mester van, aki nem férfi, és nem is nő. Ez a Mester benned ragyog saját Önvalódként. Ha férfiként vagy nőként azonosítod magad, akkor távol tartod magad ennek felismerésétől.
Egy nő is megvilágosodhat?
Ez a kétely olyan csapda, melyet a férfiközpontú társadalom állított neked. Az igazság azonban az, hogy a nők ugyanolyan erősek, mint a férfiak, ahogy ezt a Laksmí királynőhöz hasonlatos asszonyok megmutatták Dzshánszíban. Számos megvilágosodott nő élt, ilyen például Maitrí. A nőknek minden joguk megvan arra, hogy szabadok legyenek. Hallottál már Avilai Szent Terézről és az Assisiben élt Szent Kláráról? Abban az időben az egyház nem nagyon fogadta el megtapasztalásaikat, hiszen az egyház a Bibliáról akar hallani és önmagáról, nem pedig Krisztus közvetlen tapasztalásáról, amelyben ezek a szentek részesültek. Nincs különbség férfi és nő között, mindkettőnek megvan a szabadsághoz való joga. Mindenkinek joga van rá!”
Srí H. V. L. Púndzsa